Роздруківки з месенджера ВП ВС може визнати допустимими доказами


    ВС вважає за необхідне відступити від своїх висновків про те, що роздруківки електронного листування не можуть бути прийняті як належні та допустимі докази. Про це свідчить ухвала Великої палати ВС від 15.03.2023 у справі №916/3027/21.
    Нагадаємо, що в касаційних судах по різному ставляться до визнання належними та допустимими доказами роздруківок листування у месенджерах. Так у справі №643/6581/19 Касаційний цивільний суд не сприйняв як доказ укладення договору найму житла посилання на роздруківки листування у «Viber».  
        Натомість, колегія суддів Касаційного господарського суду в ухвалі від 24.01.2023 у справі №916/3027/21 констатувала, що повідомлення (з додатками), відправлені електронною поштою чи через застосунки-месенджери, є електронним доказом. А закон не вимагає наявності електронного підпису на електронних доказах.
        Під час розгляду касаційної скарги КГС виявив суперечливу судову практику щодо питання про те, чи є роздруківки з месенджерів належними та допустимими доказами у розумінні стст.76, 77 ГПК, а також чи можуть вони підтвердити факт існування між сторонами договірних відносин та виконання умов таких договорів.З огляду на відсутність висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, ВП ВС прийняла цю справу до розгляду та призначила засідання на 05.04.2023р.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Що є "офіційною електронною адресою"

Про обов'язок доказування у спорах проти податкових органів

11 цікавих рішень 2023 року Верховного Суду щодо відшкодування витрат на правничу допомогу