Сам факт неукладення додаткової угоди до договору оренди не може свідчити про відсутність обов`язку у орендаря сплачувати орендну плату за земельну ділянку, яка була надана в користування на підставі договору оренди та після спливу строку дії якого позивач продовжує нею користуватися.
ПОСТАНОВА 01 ВЕРЕСНЯ 2022 РОКУ СПРАВА № 804/3763/16 АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРОВАДЖЕННЯ № К/9901/41827/18 ВЕРХОВНИЙ СУД У СКЛАДІ КОЛЕГІЇ СУДДІВ КАСАЦІЙНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ
Як встановили суди та вже вказувалось в цій постанові, договір оренди землі від 25 січня 2006 року позивачем із Дніпропетровською міською радою було укладено строком на три роки (пункт 3.1 договору).
Втім, після завершення дії договору оренди земельної ділянки позивач останню не звільнив, за актом приймання-передачі орендодавцю не передав та продовжував нею користуватися у власних потребах. Двічі (16 жовтня 2009 року та 15 серпня 2013 року) Банк звертався до орендодавця з проханням продовжити договірні відносини, при цьому, письмового заперечення від орендодавця щодо подальшого використання земельної ділянки не отримував.
Відтак, зважаючи на те, що позивач продовжує користуватися земельною ділянкою згідно умов договору оренди, проти чого не заперечує і орендодавець, суди прийшли до висновку, що у відповідності до приписів статті 33 Закону України "Про оренду землі" відповідний договір вважається таким, що поновлений на тих самих умовах і на той самий строк, у зв`язку з чим податковим органом було правомірно донараховано податкові зобов`язання з орендної плати за землю та винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення.
При цьому, на думку судів, сам факт неукладення додаткової угоди до договору оренди, приймаючи до уваги вище встановлені обставини справи, не може свідчити про відсутність обов`язку у позивача сплачувати орендну плату за земельну ділянку, яка була надана в користування на підставі договору оренди та після спливу строку дії якого позивач продовжує нею користуватися.
Коментарі
Дописати коментар